• Padidinti teksto dydį
  • Teksto dydis pagal nutylėjimą
  • Sumažinti teksto dydį
        Lt   Eng

Šiuolainio šokio asociacija

Šiuolaikio šokio asociacija

Šiuolaikinio šokio asociacijos naujienos

Rgs21

Tarptautinis šokio festivalis AURA28: maišto ir estetikos dermė

Dvidešimt aštuntąjį kartą Kauno šokio teatras „Aura“ pradeda sezoną svarbiausiu įvykiu – tarptautiniu šokio festivaliu AURA28, kuris kasmet nepaliauja stebinti naujais iššūkiais sau ir publikai. Šįmet festivalio centre – Izraelio šokis, kurį pristatys pasaulinio garso choreografai. Kiekvienas jų – savitas, vertas ypatingo dėmesio bei akcentuojantis labai aiškias ir unikalias scenines formas bei temas.

daugiau...
 
Rgs19

Kiek užtrunka įrodyti profesionalumą? (Pokalbis su Birute Banevičiūte)

Birutė Banevičiūtė

Šiandien dauguma kultūros atstovų į šiuolaikinį šokį nebežiūri kaip į mėgėjišką veiklą, nuo kurios reikėtų apsaugoti profesionalią sceną“ – pusiau juokais, pusiau rimtai sako choreografė Birutė Banevičiūtė, šokio teatro „Dansema“ įkūrėja ir šiuolaikinio šokio asociacijos (ŠŠA) steigėja bei ilgametė pirmininkė. Pastarąsias pareigas 2014-aisiais metais ji paliko Linai Puodžiukaitei – Lanauskienei. Tačiau šiandien ištraukiam B. Banevičiūtę iš kūrybos ir gastrolių maratono ir prašome prisiminti ŠŠA pradžią bei šokėjų kelią į profesionalais pripažintų menininkų gretas.

Interviu autorė - Aušra Kaminskaitė.

Nuotraukos autorė - Laura Vancevičienė

daugiau...
 
Rgs13

Su ambicingais planais Lietuvoje ir užsienyje Šokio teatras AIROS pradeda penktąjį sezoną

Aira NaginevičiūtėDaugiau nei 30 metų paskyrusi šiuolaikiniam šokiui choreografė Aira Naginevičiūtė prieš penkerius metus įkūrė savo teatrą, kurio trumpą istoriją ženklina Airos Naginevičiūtės keturių spektaklių repertuaras, teatro dalyvavimas atidarant prestižinius Azijos, Europos ir Afrikos festivalius, Auksinio scenos kryžių nominacijos ir apdovanojimai, talentingos jaunosios kartos choreografės Agnietės Lisičkinaitės įsiliejimas į Šokio teatro AIROS gyvenimą.

Nuotrauka - Dimitrij Matvejev

daugiau...
 
Rgs12

Vyčio Jankausko šokio teatro 21-asis sezonas: atgimęs spektaklis ir premjera

 Šiemet Vyčio Jankauko šokio teatras pradeda 21-ąjį teatro sezoną. Įžengdamas į naują veiklos dešimtmetį teatras kviečia į atgimusio spektaklio „Liepsnos virš šaltojo kalno“ rodymus Vilniuje ir užsimina apie būsimą premjerą, kurią žiūrovams pristatys 2019 –ųjų pavasarį.

daugiau...
 
Page 1 iš 16

Su kuo

         

Kodėl

Šiuolaikinio šokio asociacija, kurią 2007 metais įkūrė dvidešimt penki Lietuvos šiuolaikinio šokio choreografai ir šokėjai, turintys meno kūrėjo statusą, siekia:
  • atstovauti šiuolaikinio šokio bendruomenės narių interesams formuojant Lietuvos kultūros politiką ir sprendžiant Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjų kasdienio darbo sąlygų tobulinimo ir kūrybos pristatymo galimybių plėtojimo klausimus;