• Padidinti teksto dydį
  • Teksto dydis pagal nutylėjimą
  • Sumažinti teksto dydį
        Lt   Eng

Šiuolainio šokio asociacija

Šiuolaikio šokio asociacija

Šiuolaikinio šokio asociacijos naujienos

Spa05

Tarptautinis šokio festivalis „Aura 26“ prasidės Kauno gatvėse


Spalio 6-osios vidurdienį Kaune, Laisvės alėjoje ir senamiestyje pasigirs meksikietiški ritmai. Tarptautinio šokio festivalio „Aura 26“ pradžią skelbs svečiai iš tolimosios Meksikos – trupė „Foco alAire“. Neįprastai pasirėdę, keistais metaliniais sombrerais pasipuošę meksikiečiai praeiviams žada gerų emocijų pliūpsnį.

Keturias dienas Kaune vyksiantis festivalis „Aura 26“ nežada nusileisti jubiliejiniam ir publikai pristatys visą būrį ryškiausių šiuolaikinio šokio spektaklių, kūrėjų ir atlikėjų.

daugiau...
 
Rgs29

„Keðja 2016“ Vilniuje, spalio 13-16 d.!

Informuojame, kad Šiaurės ir Baltijos šalių scenos menų tinklo suvažiavimas „Keðja 2016“ vyks Vilniaus mieste, spalio 13-16 d.
Kviečiame susipažinti su išsamia renginio programa.

Rregistruotis į susitikimo veiklas galima čia.
Dėmesio, registracija pratęsta, dar galite užsiregistruoti!


Visa informacija - www.kedja.net

 
Sau08

Kaip gimsta skrendantis žmogus

Jeigu tėvai savo 2 - 5 metų vaikams dar nepaaiškino, kaip jie atsirado, tai prašom į teatrą - paaiškins šokėjai. Žinoma, šokėjams paprasčiau, nes jiems nereikia keblių žodžių, užtenka lyriško judesio, ir po kelių metaforų žmogus jau gimęs.

Šokio teatro „Dansema" spektaklyje „Maži stebuklai" prie to lyriško judesio prisideda ir skrydis, bet ne oro balionu, o tokiu baltu įtaisu, panašiu į hamaką. Tačiau iki žmogaus atsiradimo prieš vaikų akis dar išaugs gėlės, išsilukštens pingvinas ir erelis, bus varlių šokis, o vikšriukai taps drugeliais.

daugiau...
 
Sau08

Ironiškas lietuvių šokis užkariauja Europą

Lietuvių šokio spektaklis „Contemporary?“ neseniai sugrįžo iš gastrolių Berlyne. Šiais metais jų dar laukia gausybė kvietimų į įvairius miestus – nuo Minsko iki Milano.

nematomoji pusė tapo spektaklio turiniu ir išgarsino tris jo autorius – šokėjus Agnę Ramanauskaitę, Mantą Stabačinską ir Paulių Tamolę.

Jų drauge su teatro kritike ir dramaturge Sigita Ivaškaite sukurtas ironiškas spektaklis „Contemporary?“ pernai pripažintas Lietuvos scenos reiškiniu ir apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi. Tai daugiausiai po užsienį keliaujantis lietuvių šiuolaikinio šokio kūrinys.

Gruodį jie sugrįžo iš Berlyno. Lapkritį spektaklis viešėjo Liubline, rugpjūtį Tartu. "Contemporary?" dalyvavo kone visuose lietuviškuose šokio, dramos, šiuolaikinio meno festivaliuose. Po kiekvieno pasirodymo daugėja kvietimų dalyvauti kituose šokio forumuose ir vis tolimesnėse šalyse.

O spektaklyje kaip tik gailimasi, kad Lietuvoje šiuolaikinis šokis po premjeros parodomas gal kokius du kartus.

daugiau...
 
Page 1 iš 4

Su kuo

         

Kodėl

Šiuolaikinio šokio asociacija, kurią 2007 metais įkūrė dvidešimt penki Lietuvos šiuolaikinio šokio choreografai ir šokėjai, turintys meno kūrėjo statusą, siekia:
  • atstovauti šiuolaikinio šokio bendruomenės narių interesams formuojant Lietuvos kultūros politiką ir sprendžiant Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjų kasdienio darbo sąlygų tobulinimo ir kūrybos pristatymo galimybių plėtojimo klausimus;